Zajęcia grupowe w czasie pandemii – 5 praktycznych wskazówek

Nie będziemy kolejny raz pisać, że nastały trudne czasy, niepewność jutra i ograniczone możliwości w branży fitness. Proponujemy otwarcie spojrzeć na sytuację i spróbować znaleźć sposób na działanie mimo wszystko. Jeśli można prowadzić zajęcia, to wykorzystaj szansę! Bądź bliżej klubowiczów, bądź kreatywny, bądź aktywny! W artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, jak wykorzystać dostępne narzędzia i zorganizować zajęcia grupowe w Twoim klubie fitness. 

Rozważ hybrydową ofertę

Z pewnością przygotowałeś się do nowego sezonu, uwzględniłeś potrzeby klientów i stworzyłeś najlepszą możliwą ofertę. Czy jest ona nadal aktualna? 

Być może już wprowadziłeś zajęcia online do grafiku – jeśli nie, do dzieła! Twoi klubowicze na to czekają. Nawet jeśli część zajęć wciąż prowadzisz stacjonarnie, rozważ hybrydowe podejście do zarządzania grafikiem w Twoim klubie. Z jednej strony jest to trend ogólnoświatowy, o czym już wspominaliśmy w poprzednim artykule, z drugiej strony, jest to szansa na prowadzenie działalności mimo obostrzeń. 

System eFitness jest zintegrowany z Google Hangouts Meet, platformą do spotkań online. Możesz w prosty sposób umieścić zajęcia online w Twoim grafiku. Co więcej, możesz nawet nagrać trwające spotkanie i odtwarzać je wielokrotnie. A może dobrym pomysłem będzie wrzucenie do grafiku nagranych zajęć, które już odbyły się online? Dzięki temu, klubowicze będą mogli wielokrotnie z nich skorzystać, a Tobie nic nie umknie. Więcej o zajęciach grupowych online możesz przeczytać tutaj

Określ limity w klubie i na sali

Wytyczne sanitarne i obostrzenia nie oszczędzają klubów fitness, mimo że działalność klubu zawsze związana była z pewnym reżimem sanitarnym. Oprócz szeroko pojętej dezynfekcji, musimy mierzyć się ze zmniejszoną liczbą klubowiczów, zgodnie z wytycznymi. Jak ogarnąć ten temat, jeśli w każdym momencie liczba ta może ulec zmianie? 

Skorzystaj z opcji limitów osób w systemie – możesz dowolnie zmieniać wartości zgodnie z potrzebami. Dodatkowo, przy zapisach na zajęcia możesz ustalić konkretną liczbę osób – będzie to ułatwienie dla klubowiczów. Nie zapominaj o ustawieniu odpowiedniej liczby osób na liście rezerwowej. Ten prosty ruch, z jednej strony zapewni Ci pełną salę, z drugiej strony jasno wskaże, które zajęcia są najbardziej popularne. Może warto zwiększyć dostępność tych zajęć i udostępnić je online? 

Uzupełnij opisy zajęć i instruktorów

Twoja ekipa i oferta to teraz najważniejsze supermoce Twojego klubu. Poświęć chwilę na uzupełnienie danych, na pokazanie się z jak najlepszej strony. Zachęć klubowiczów do bycia w kontakcie i do zapisywania się na konkretne zajęcia u wybranego instruktora. Społeczność klubu ma teraz kluczowe znaczenie w utrzymaniu retencji na przyzwoitym poziomie. Masz najlepszych instruktorów, którzy prowadzą najlepsze zajęcia? Nie wahaj się powiedzieć o tym światu! Jeśli potrzebujesz pomocy, odwiedź naszą bazę wiedzy

Uruchom zapisy przez aplikację 

Bezdotykowość to słowo wytrych obecnych czasów. Z jednej strony chcemy pozostać w kontakcie, z drugiej strony musimy przestrzegać wszechobecnych ograniczeń. Aplikacje mobilne na dobre zagościły w naszych smartfonach i bardzo ułatwiają nam funkcjonowanie. 

Czy wypróbowałeś już nową aplikację mobilną eFitness App? Dostosowaliśmy funkcjonalności tak, aby jeszcze lepiej odpowiadały obecnym potrzebom klubów fitness. Warto skorzystać z możliwości zapisów na zajęcia, opcji listy rezerwowej oraz płatności.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o aplikacji czytaj tutaj lub skontaktuj się z nami. 

Powiadom klubowiczów o możliwości zapisów przez aplikację 

Wszystkie Twoje działania nie mają sensu, jeśli nie poinformujesz o nich klubowiczów. Bądź z nimi w nieustannym kontakcie przez social media, wysyłając maile czy smsy. Zachęć ich do korzystania z oferty Twojego klubu i zapisów na zajęcia przez aplikację. 

Możesz skorzystać z gotowych materiałów do promocji aplikacji, które znajdują się tutaj. 

Nie musisz od razu wieszać plakatu w klubie, zacznij od wysłania mailingu czy wstawienia posta z ciekawą grafiką. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. 

 

Written by
Asia Balicka