Dzielimy się wiedzą po konferencji FitNation

Październik rozpoczęliśmy edukacyjnie, biznesowo i fitnessowo. Jako partner wydarzenia, aktywnie uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji FitNation w Amsterdamie, poświęconej innowacyjności. Co nam się podobało? Przede wszystkim bardzo wysoki poziom wystąpień ekspertów z różnych dziedzin i możliwość spotkań w gronie europejskich liderów branży fitness.

Wystąpienie, które wywarło duże wrażenie był wykład René Moos CEO Basic-Fit, holenderskiej sieci o międzynarodowym zasięgu. René Moos, dzieląc się swoim ogromnym doświadczeniem, przedstawił swoich 5 złotych zasad, dzięki którym można osiągnąć sukces.

Nie bój się popełniać błędów

Według René Moos, uczymy się nieustannie i nie powinniśmy skupiać się jedynie na sukcesach. Oczywiście miło jest być w pierwszym rzędzie, jednak warto pamiętać, że błędy uczą więcej, jeśli otwarcie patrzymy na doświadczenia. Porażki to cenny feedback, który pozwala na zweryfikowanie założeń i dokonanie ważnych zmian.

Zbuduj silny zespół

Tylko jako lojalny szef masz szansę zbudować lojalny i oddany zespół. Temat istotny, jednak nie zawsze traktowany poważnie. W kolejnym kroku, dodamy od siebie, że wysoka retencja pracowników przekłada się na wysoką retencję klubowiczów.

Działaj, nie czekaj

W biznesie ważny jest moment tu i teraz. Nie warto zwlekać z podejmowaniem decyzji. Jeśli chcesz coś zrobić, zrób teraz. Nie czekaj, aż będzie to wykonane perfekcyjnie. Dążenie do doskonałości i perfekcji jest pozytywne, jednak w biznesie lepiej podjąć decyzję w dobrym momencie niż zadziałać zbyt późno. Zawsze można poprawić się w kolejnym kroku, wyciągając wnioski z ewentualnych błędów.

Oceń zasoby, skup się na celu

Lepiej być liderem na niewielu rynkach niż numerem 3 lub 4 w wielu krajach. Precyzyjne określenie celu biznesowego jest trudne, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Jednak warto poznać swoje mocne i słabe strony i nie porywać się z przysłowiową motyką na słońce. Dobry plan, konkretny cel i konsekwencja w działaniu to klucz do sukcesu.

Bądź innowacyjny

Twoim konkurentem nie jest kolejny klub za rogiem. Patrz globalnie, śledź trendy i szukaj najlepszych rozwiązań. Badaj, sprawdzaj, podejmuj decyzje. Nie bój się wychodzić przed szereg i ucz się od liderów, co nie oznacza, że masz za nimi ślepo podążać. Bądź sobą, rób swoje i ucz się na błędach.

Video relacja z FitNation tutaj

Written by
Asia Balicka