Kluby fitness ruszyły – zobacz, co mówią dane

Ponowne otwarcie klubów to dobra wiadomość zarówno dla właścicieli jak i samych klubowiczów. Z dumą patrzymy, jak dobrze radzą sobie nasi Klienci, większość klubów z powodzeniem wznowiła działalność. 

A co mówią statystyki? Czy klubowicze tłumnie wrócili na treningi? A może jest za wcześnie, by wyciągać wnioski? 

Przedstawiamy dane dotyczące obsługiwanych przez eFitness obiektów w Polsce po ponownym otwarciu klubów. Wartości zostały wygenerowane na podstawie ogólnych statystyk obciążenia systemu eFitness dzień po dniu.

Pierwszy wykres zawiera procentowy powrót klubowiczów w stosunku do tego samego okresu w roku 2019 (czerwiec 2020 do czerwca 2019). Co ważne, zestawiamy ze sobą te same dni tygodnia (np. poniedziałek 8 czerwca 2020 z poniedziałkiem 10 czerwca 2019 roku), by uzyskać jak najbardziej wymierne dane i jeszcze bardziej szczegółowo śledzić trendy.  Mając na uwadze śledzenie trendu w branży, dane aktualizowaliśmy codziennie.

Kolejny wykres przedstawia procentowy udział wejść klubowiczów w lipcu 2020 w stosunku do tego samego okresu w roku 2019. Podobnie jak poprzednio, zestawiamy ze sobą te same dni tygodnia. Dodatkowo, badamy ten sam parametr zarówno dla klubów w Polsce (niebieska linia) oraz również dla klubów obsługiwanych przez eFitness w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (czerwona linia). Dane aktualizujemy codziennie. Jeśli jesteś ciekawy trendów, sprawdzaj wykres regularnie.

W kolejnym kroku, przedstawiamy porównawcze statystyki dotyczące aktywności klubowiczów w poszczególnych miesiącach w 2019 i 2020. Dane dotyczą klubów korzystających z systemu eFitness w Polsce. Sami jesteśmy ciekawi wyników. 

Dashboardy Business Intelligence w systemie eFitness są napędzane przez Microsoft Power BI, by przedstawiać najbardziej wiarygodne dane na temat stanu biznesu, a w tym przypadku trendów w branży.

 

Written by
Asia Balicka