Ten rok był… Podsumowanie 2020

Ten rok był… szalony, delikatnie mówiąc. Przypominał dobry film akcji z jedną wadą – niestety nie był filmem.

Co to oznaczało dla branży fitness, wie każdy. Jednak mamy nadzieję, że 2020 był dla Ciebie również czasem wielu pozytywnych zmian i nowych okazji.

Jak wyglądał ten rok z perspektywy eFitness? Zobacz ten filmik!

Jeśli chcesz wiedzieć, co dokładnie wydarzyło się w eFitness w tym szalonym roku, czytaj dalej!

Pandemiczne zwroty akcji i obostrzenia

Szybko okazało się, że ten rok będzie inny niż wszystkie. Od marca na branżę fitness spadały rozporządzenia ograniczające działalność klubów – od całkowitego lockdownu po limity wejść do klubu. Za każdym w eFitness szybko odpowiadaliśmy na pojawiające się potrzeby klubów, wdrażając nowe funkcjonalności tak, by na poziomie systemu wspierać bezpieczeństwo w klubach fitness w czasie pandemii.

Jakie funkcjonalnościowe wsparcie otrzymały kluby od systemu eFitness w tym trudnym czasie?

Zajęcia fitness online

To jeden z większych projektów tego roku i bezpośrednia odpowiedź na potrzeby klubów w czasie pandemii. Grupowe zajęcia online prowadzone przez Google Hangouts Meet są integralną częścią systemu eFitness. Dzięki czemu Ty i Twoi klubowicze zyskujecie zajęcia online połączone Grafikiem zajęć i Strefą klienta online. Takie rozwiązanie daje wygodę i pewność, że prowadzisz zajęcia dla osób z aktywnym karnetem lub opłaconym wejściem jednorazowym.

Zajęcia fitness online

Więcej o roli zajęć online w klubie fitness i o tym, jak pandemia zmieniła preferencje klientów pisaliśmy tutaj.

Limity wejść

Kolejna szybka odpowiedź systemu na spadające na kluby fitness rozporządzenia to funkcjonalność limitowania wejść do klubu oraz możliwość wyświetlania limitu na ekranie przy recepcji. Co to oznaczało w praktyce? Jeszcze lepsze zarządzanie wejściami klubowiczów. Dzięki nowym funkcjonalnościom sprawne dostosowanie się do rządowych zaleceń było możliwe.

Jeszcze więcej wsparcia

W 2020 roku cały czas działaliśmy i wspieraliśmy kluby fitness. Doradzaliśmy, co robić zarówno w trakcie zawieszenia pracy klubu oraz w momencie restartu klubu. Dużą pomocą okazała się także metoda płatności Pay As You Go za jednorazowe zajęcia podczas prowadzenia przez kluby zajęć online.

Oprócz naszego systemowego wsparcia dla zarządzających klubami fitness, nie zabrakło nas także 17 października na Placu Zamkowym podczas Protestu Branży Fitness. Wspólnie z pracownikami sektora fitness, klientami, właścicielami klubów i trenerami wyraziliśmy swój sprzeciw wobec rządowych decyzji.

Protest branży fitness

Wdrożenia

Bez względu na pandemię i funkcjonalności, które wdrożyliśmy w odpowiedzi na nową sytuację – system eFitness cały czas rozwija się w dawno obranym kierunku. Niemal każdy tydzień przynosi nowe ulepszenia dostępne w systemie dla wszystkich użytkowników. To dlatego, że nasz zespół programistów pracuje w cotygodniowych sprintach – dzięki temu w systemie regularnie pojawiają się zaplanowane nowości.

Jakie jeszcze nowości pojawiły się w tym roku w systemie? Były to m.in.:

  • rozwój automatycznych notatek CRM,
  • nowe funkcjonalności w odnowieniach umów,
  • jeszcze więcej możliwości rabatowania,
  • liczne udogodnienia dla klubów sieciowych i wiele więcej!

By na bieżąco dowiadywać się o wdrażanych nowościach, odwiedzaj komunikaty w systemie lub zakładkę Nowości w Bazie wiedzy.

Zintegrowaliśmy też nowe czytniki Gantner GT7. Posiadają intuicyjny ekran dotykowy, kolorowy wyświetlacz i czytnik linii papilarnych. Doskonale sprawdzą się w każdym eleganckim klubie fitness z kontrolą dostępu. Czy nie są piękne? 😉

Nowa aplikacja mobilna

We wrześniu premierę miała nowa aplikacja – eFitness App. A to oznaczało jeszcze więcej możliwości dla klubów i klubowiczów. Oprócz podstawowych funkcjonalności takich jak grafik zajęć i zapisy na zajęcia, znalazły się takie nowości jak moduł płatności, a w nim opłacanie karnetu i dodatkowych usług przez aplikację. W apce klubowicz może obserwować swoje postępy treningowe, co pomaga utrzymać motywację ćwiczących i lepszą retencję w klubie.

Czy wspominaliśmy już o nowoczesnym wyglądzie i możliwości dostosowania aplikacji pod branding klubu? eFitness App daje Twojemu klubowi możliwość zdefiniowania kolorów i logo, zdjęcia oraz inneych elementów niezbędne do identyfikacji Twojej marki. To wszystko w nowoczesnym i przyjaznym dla użytkownika interfejsie aplikacji.

Sprawdź wszystkie możliwości aplikacji mobilnej dla klubów fitness.

Baza wiedzy

W wakacje swoją premierę miała Baza wiedzy, czyli miejsce, gdzie każdy użytkownik systemu znajdzie odpowiedź na nurtujące pytanie. Platforma powstała dla użytkowników i z ich inicjatywy – to Wy przekonaliście nas, że takie miejsce jest potrzebne i jeszcze bardziej pomoże w codziennej pracy klubu.

To także świetne miejsce dla Twoich nowych pracowników, którzy dopiero zaczynają pracę z systemem – Baza wiedzy pozwoli im szybko się wdrożyć. Oprócz instrukcji znajdziesz tu także tutoriale video oraz informacje o wdrażanych nowościach. Baza wiedzy jest przez nas cały czas rozwijana o nowe treści.

Zaglądałeś już do Bazy wiedzy?

Doszkolenia

To kolejny rok działania naszych doszkoleń online. W 2020 roku, odbyło się aż 55 darmowych webinarów z zakresu zarządzania klubem fitness i wykorzystania systemu. Doszkolenia cieszą się niesłabnącą popularnością. Tu należą się brawa nie tylko dla naszych szkoleniowców, ale także dla wszystkich zarządzających klubami fitness. W tym trudnym czasie znaleźliście czas na zdobywanie nowej wiedzy i wciąż chcecie podnosić swoje kompetencje.

Nie brałeś jeszcze udziału w doszkoleniach online? Możesz wpisać je na listę postanowień na 2021 rok! 🙂

Idzie nowe

W 2021 roku nie zwolnimy tempa. Już na połowę stycznia zapowiedzieliśmy premierę nowego wyglądu systemu eFitness! Co zmieni się dla użytkowników? Będzie przede wszystkim jeszcze bardziej czytelnie i intuicyjnie. Nowy layout został zaprojektowany tak, by usprawnić codzienną pracę klubów fitness – będzie można przekonać się o tym już za chwilę.

O kolejnych nowościach już wkrótce!

eFitness od kuchni

I to dosłownie! Przez większość miesięcy 2020 roku pracowaliśmy zdalnie. Nasze pokoje, salony i kuchnie zamieniły się w pracownie programistyczne, salki konferencyjne, centra pomocy klientom i… daliśmy radę! W dużej mierze pomogli nam w tym nasi czworonożni współdomownicy. Zobaczcie sami!

2020 był też czasem naszych wewnętrznych sukcesów. Jest z nami coraz więcej klubów, pojawiamy się w nowych krajach (jesteśmy już nawet w Kazachstanie!) i prowadzimy duże projekty. To wszystko sprawiło, że nasz zespół jest coraz liczniejszy i konieczna była przeprowadzka do nowego biura. Mamy nadzieję, że już niebawem odwiedzicie nas w Pixel_5 w Poznaniu.

Nie tylko FIT, ale też FUN

Kiedy tylko było to możliwe, staraliśmy się spędzać czas aktywnie i razem. Dlaczego to takie ważne? Osoby, które go tworzą eFitness to jeden żywy organizm – a narty i rowery świetnie wzmacniają jego kondycje. 😉

Jeśli chcesz wiedzieć, jak na co dzień wygląda nasza praca – obserwuj nas na Instagramie!

W 2020 roku rzeczywistość zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na naszych oczach dokonywały się zmiany, które myśleliśmy, że będziemy obserwować przez dekadę. Oprócz obserwowania zmieniającej się rzeczywistości, staraliśmy się także opisywać kierunki, w których zmierza branża fitness.

To na tyle. Pisząc ten artykuł, sami jesteśmy pod wrażeniem, ile pozytywnych zmian i nowości udało się wdrożyć w tak trudnym roku.

I najważniejsze – dziękujemy, że jesteś z nami!

To dla Ciebie nie zatrzymaliśmy się ani na chwilę! Mimo przeciwności losu (a raczej roku 2020) wdrażaliśmy w systemie coraz to nowe usprawnienia. Wszystko po to, by jeszcze lepiej wspierać Twój klub.

Czego życzymy Ci w nowym roku?

Samych pomyślności, sprzyjających sytuacji, kondycji, niekończącego się zapału do rozwoju i dużo, dużo uśmiechu! 🙂

Written by
Konstancja