Zajęcia fitness online

Prowadzisz zajęcia online? Kilka wskazówek, by były jeszcze bardziej efektywne!

Zajęcia fitness online to teraz jedyna możliwość, by utrzymać kontakt z klubowiczami. Być może masz już skonfigurowaną opcję zajęć online na Twoim koncie eFitness, a może nawet masz już za sobą prowadzenie pierwszych wirtualnych zajęć. Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak jeszcze lepiej wykorzystać Google Hangouts Meet w eFitness.

Kilka wskazówek dotyczących korzystania z pokoju Google Hangouts Meet:

 1. Odpowiednia nazwa. Sugerujemy stworzenie nowych typów zajęć dla wydarzeń online na przykład pod nazwą “Joga Online”, a także przypisania ich do sali np. “Zajęcia Online” – wchodząc w Grafik na Strefie klienta Twoi klubowicze od razu będą wiedzieli, że zajęcia są wirtualne.
 2. Przetestuj. Najkorzystniej jest przetestować usługę Google Hangouts Meet przed poprowadzeniem pierwszych zajęć, by w jak największym stopniu zapoznać się z usługą. Sprawi to, że grupowe zajęcia online odbędą się bez niepotrzebnych zakłóceń, a Ty lub Twoi trenerzy będziecie mogli skupić się na prowadzeniu zajęć.
 3. Osoba do pomocy. Rekomendujemy, by na zajęciach oprócz trenera pojawiła się dodatkowa osoba z obsługi klubu odpowiedzialna za zarządzanie uczestnikami zajęć. Do zadań takiej osoby należeć będzie wyciszenie mikrofonów klubowiczów i akceptacja wejścia do pokoju spóźnialskim. To sprawi, że organizacja zajęć przebiegnie sprawnie, a trener będzie mógł skoncentrować się na prowadzeniu treningu.
 4. Liczba uczestników. Zalecamy, by pierwsze tego typu zajęcia były dostępne dla około 5-10 klubowiczów. Pozwoli to dobrze zapoznać się z usługą Google Hangouts Meet i mieć pewność, że wszystko działa sprawnie.
 5. 15 minut przed. Proponujemy, by spotkać się w pokoju około kwadrans przed zajęciami. To czas na zebranie się uczestników i wyłączenie mikrofonów klubowiczom. Dzięki temu nie będzie dochodziło do dźwiękowych zakłóceń, a trener będzie mógł swobodnie komunikować się z uczestnikami.
 6. Gdziekolwiek chcesz. Zajęcia można prowadzić w domu, na sali fitness lub w każdym innym miejscu – istotnymi kwestiami są dobre oświetlenie i dostęp do internetu.
 7. Balans. Szybkie i dynamiczne ruchy mogą ulec rozmyciu na ekranach klubowiczów, co zależy od jakości połączenia z internetem. Zachęcamy, by podczas zajęć poświęcić również czas na rozmowę i spokojne ruchy.
 8. Kalendarz. Po zalogowaniu się do Kalendarza Google polecamy skorzystać z linku meet.google.com – gdzie pojawią się wszystkie zaplanowane na dany dzień zajęcia online. Kliknięcie w wybrane zajęcia spowoduje przeniesienie bezpośrednio do pokoju Google Hangouts Meet, w którym będą odbywać się dane zajęcia. zajęcia fitness online
 9. Weryfikacja danych. Po zapisie na zajęcia klubowicze zobaczą dokładnie taki sam link jak organizator wydarzenia. Istnieje prawdopodobieństwo, że link zostanie udostępniony osobom, które nie są klientami Twojego klubu. Zalecamy weryfikację danych z systemu eFitness z informacjami podanymi przez uczestników podczas dołączenia do pokoju.
 10. Jakość obrazu. Jeśli obraz z kamery trenera zawiesza się lub ładuje zbyt wolno, istnieje możliwość zmiany jakości przesyłanego obrazu. Wybieramy ikonę trzech kropek, po czym przechodzimy do Ustawienia → Wideo → Rozdzielczość wysyłania i odbierania – teraz wszystko powinno odbyć się bez zakłóceń. 
 11. Czat. W pokoju Google Hangouts Meet dostępny jest także czat, na którym uczestnicy zajęć będą mogli komunikować się z trenerem lub obsługą. Przy dużej liczbie uczestników czat sprawdzi się świetnie, nie ma ryzyka, że wiele osób na raz będzie chciało zadać pytanie, wchodząc sobie nawzajem w słowo. To też dobre rozwiązanie dla nieśmiałych. 😉 
 12. Czy dobrze mnie słychać? Przy prowadzeniu zajęć pomocne mogą być dodatkowe narzędzia, np. słuchawka Bluetooth wykorzystana przez trenera, po to, by uczestnicy jak najlepiej mogli usłyszeć i wykonać ćwiczenia.
 13. Zawsze na widoku. Sugerujemy, by „przypiąć” kamerę trenera, dzięki temu na ekranach uczestników cały czas będzie widoczny obraz z kamery prowadzącego. By to zrobić, wystarczy kliknąć w avatar danego uczestnika, w tym przypadku trenera.

Mamy nadzieję, że powyższe rady pomogą w jeszcze sprawniejszym prowadzeniu zajęć fitness online. Pamiętaj, że narzędzie możesz wykorzystywać do indywidualnych spotkań z klientami, treningów personalnych czy konsultacji dietetycznych. Od teraz zamknięcie obiektów to żadna wymówka przed zrobieniem dobrego treningu!

Jeśli jeszcze nie wykorzystywałeś zajęć online w Twoim klubie fitness – z poprzedniego artykułu dowiesz się, jak działa narzędzie do grupowych zajęć online w eFitness oraz jakie korzyści może przynieść Twojemu klubowi!

Masz pytania dotyczące działania zajęć online w eFitness?
Skontaktuj się z naszym działem Helpdesk: +48 61 666 12 88

Written by
Konstancja
DO GÓRY