Wszystko o rezerwacjach i zajęciach grupowych

Kluby zostały ponownie otwarte. Z raportu wygenerowanego na podstawie ogólnych statystyk obciążenia systemu eFitness wynika, że sytuacja wygląda coraz lepiej, a procent powrotów dąży do wyników osiąganych przed rokiem. Zajęcia grupowe są jednym z elementów, które najbardziej zachęcają do powrotu do klubu fitness.

Zajęcia grupowe to serce wielu klubów fitness. Są też jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie regularności ćwiczeń i motywacji wśród klubowiczów. To właśnie podczas zajęć najłatwiej zbudować społeczność klubu.

Profesjonalna kadra trenerów, odpowiednie wyposażenie i przestrzeń – co jeszcze potrzeba, by zajęcia były idealne? Jak zadowolić klubowiczów, a Tobie ułatwić zarządzanie klubem fitness?

W tym artykule skupimy się na 3 wskazówkach, które pomogą w sprawnej organizacji zajęć.

Grafik zajęć

Zadbaj o to, by klubowicze, ale także potencjalni klienci, mieli dostęp do zawsze aktualnego grafiku zajęć. Bogata oferta zajęć w Twoim klubie może być doskonałym wabikiem dla nowych osób. Zainteresowani nie powinni mieć problemu ze sprawdzeniem terminu zajęć, ich opisu czy znalezieniu informacji o prowadzącym je instruktorze. W tym zadaniu pomogą zintegrowana ze stroną internetową Twojego klubu Strefa klienta oraz aplikacja mobilna.

Zajrzyj do Bazy wiedzy, by dowiedzieć się, jak w łatwy sposób zarządzać kalendarzem, skonfigurować zajęcia grupowe i znacznie więcej!

Rezerwacje

Grafik z przyjaznym dla użytkownika systemem rezerwacji zajęć to podstawa. Nikt nie lubi zajęć grupowych na przepełnionej sali. Dzięki wygodnym i szybkim zapisom na zajęcia klubowicze będą mogli zarezerwować miejsce bez angażowania do tego pracowników recepcji.

Teraz, w czasie obostrzeń sanitarnych narzuconych na kluby, zadbanie o odpowiednią liczbę osób na sali jest koniecznością. System rezerwacji da Twoim klientom pewność, że w klubie czeka na nich bezpieczne miejsce do ćwiczeń. Rezerwacja zajęć w Strefie klienta od eFitness to dla klubowiczów kilka kliknięć. Tylko tyle potrzeba, by wziąć udział w zajęciach w komfortowych warunkach.

Udręką Twojego klubu są niewykorzystane rezerwacje? Pomożemy z tym skończyć. Jakie opcje mamy tu do wykorzystania? Przede wszystkim w systemie eFitness to Ty ustalasz, na jakich warunkach dokonywana jest rezerwacja. Możesz np. nałożyć automatyczną blokadę na klubowiczów, którzy nie pojawiają się na zarezerwowanych zajęciach. To proste!

Pamiętaj też, że do Twojej dyspozycji jest także wysyłka automatycznych powiadomień – wszystko po to, by klubowicze nie zapomnieli o zbliżającym się treningu!

Twój model biznesowy

Mamy nadzieję, że Twój klub po ponownym otwarciu ma się świetnie, a klubowicze wrócili do regularnych treningów. Nasz wykres Procent wejść klubowiczów w czerwcu 2020 w porównaniu do czerwca 2019 pokazuje, że powroty do klientów do klubów wyglądają coraz lepiej.

Jednak prawdopodobnie wśród Twoich klientów są też osoby, które z różnych powodów nie mogą sobie teraz pozwolić na regularne wizyty w klubie. Świetnym ukłonem w ich stronę mogą okazać się pojedyncze zajęcia opłacane metodą Pay As You Go. Dzięki temu nie tracisz klubowiczów na zawsze, a jedynie pomagasz im przetrwać trudniejszy czas. Z pewnością docenią tę możliwość!

Bez względu na to, czy prowadzisz klub fitness, szkołę tańca, studio jogi czy CrossFit – oprogramowanie eFitness jest tutaj po to, by spełnić wymagania Twojego biznesu. Oprogramowanie do zarządzania obiektem musi dawać Ci elastyczność działania. Dlatego w eFitness znajdziesz wiele możliwości konfiguracji grafiku i rezerwacji zajęć.

Jakie możliwości daje system eFitness? Wprowadzanie stałych rezerwacji, konfiguracje kursów, zajęć incydentalnych, nadrzędnych, treningów personalnych i wiele więcej – wszystko po to, by Twój klub mógł działać tak, jak tego chcesz.

Nie zapomnij, że cały czas możesz czerpać korzyści z zajęć online! Część ćwiczących już na dobre pokochała tę formę zajęć. Niech zajęcia online na stałe zagoszczą w Twoim grafiku, będąc świetnym uzupełnieniem treningów na sali fitness!

Szczegółowe instrukcje, dotyczące grafiku i rezerwacji zajęć znajdziesz w Bazie wiedzy!

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem systemu eFitness? Chętnie pokażemy Ci wszystkie możliwości naszego oprogramowania! Skontaktuj się z nami

Written by
Konstancja